Excel’in, iş hayatında olan çalışanlar için ne derece önemli bir program olduğunu anlatmaya gerek yok. Bu program içinde de formüller çok önemli yer tutar. Eğer Excel formüllerine hakimseniz, bilgisayar başında geçireceğiniz sürelerinizi aşağılara çekip, daha verimli bir çalışma ortamı oluşturacağınıza emin olabilirsiniz.

Peki bu formülleri en iyi öğrenme yöntemi nedir? Tabi bunun için ilk akla gelen Excel Eğitimidir. Epey trend olan bu eğtimlerden sadece İstanbul’da ve her hafta olacak şekilde, pek muhtemel ben diyeyim onlarca, siz deyin yüzlerce açılıyordur.

  • Peki bu kurslar ne kadar verimli oluyor?
  • Kurslarda öğrendiğiniz bilgilerin aklınızda kalma ihtimali yüzde kaç?
  • Kursların sonunda size ne kadar oranda yararlı olacak örnekleren oluşan döküman hediye ediliyor?
  • Kursta öğrendiğiniz Excel bilgilerini unuttuğunuzda tekrar nasıl anımsıyorsunuz?

Üstte sorduğum sorular listesini uzattıkça uzatabilirim.

Türkiye’nin en büyük Excel forumlarından olan ExcelVBA.Net‘in ve kurulmasından bu yana daha 2 yıl bile olmayan ama her geçen gün popülaritesi artan ExcelDepo.Comkurucularından ve 2000’li yılların başından beri farklı Excel forumlarında, binlerce insana destek vermiş biri olarak, asla bir fiziki Excel kursu almadım ve bu tür kursları alanlar içinde (eğitmenlerin emeğine sonsuz saygı duyarak) maksimum fayda sağladığına şahsen inanmıyorum. Soruyorum, bir ya da iki günde Excel’i ne kadar öğreneceksiniz?

Yıllar boyunca sınıf ortamında, “Personel Özlük İşleri ve Bordrolama” isimli eğitimi vermiş biri olarak; çok fazla kişiyle tanışma imkanı bulmama, inanılmaz bir iş ağı oluşturmama rağmen, günümüzde daha trend olan e-eğitim sisteminin çok daha faydalı ve katılımcılarına sağladığı fayda oranının çok daha üst düzeyde olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim.

E-Eğitim sisteminin en iyi uygulayıcılarından ve kurucularından bazıları TÜRK olan Udemy isimli platform ile tanıştıktan sonra, ExcelDepo.Com‘u açtığım 2016 yılından bu yana tarafıma sorulan, “eğitim veriyor musunuz?” şeklindeki sorulara verdiğim “HAYIR” cevabını gözden geçirme ihtiyacı duydum. Online bir Excel Kursu oluşturmak hakkında fikirlerini sorduğum bazı değerli dostlarımın ve bazı değerli ExcelDepo.Comkullanıcılarının da olumlu teşvikleri sonrası, Udemy üzerinde “En Kapsamlı Excel Formülleri” isimli ilk kursumu oluşturdum.

Bu kursta, 20 yıldır çalıştığım farklı firmalarda kendi ihtiyaçlarım, iş arkadaşlarımın ihtiyaçları için, ExcelVBA.Net ve ExcelDepo.Com üzerinden, e-postalar yoluyla tarafıma gelen sorular ile ve merak edip incelediğim örneklerde oluşturduğum formül örneklerini, bir kategorik düzen içerisinde oluşturduğum bölümler halinde kursa ekledim ve her gece ortalama 5 ders eklemeye devam ediyorum.

Udemy‘nin öğrencilerine sunduğu muhteşem imkanlar ile dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden, dilediğiniz dersten başlayacak şekilde kursu izleyebilir, derslere eklenen örnek dosyaları indirip güzel bir formül arşivide oluşturabilir, formül ihtiyaçlarınızı örnek dosyalarınızı göndermek suretiyle tarafıma sorabilirsiniz.

Emin olun sizler için bu tür eğitimler maksimum fayda sağlayacaktır.

Eğer bıkmadan bu yazıyı okuduysanız, https://www.udemy.com/exceldepo-en-kapsamli-excel-formulleri-kursu/?couponCode=EXCELDEPO20 adresinden indirimli olarak kursa kayıt olabilirsiniz.

Saygı ve sevgilerimle,

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Comments

0 comments